Kobieta & Video

wtorek, 15 lipca 2008

Już małe dziewczynki potrafią zdobyć to, czego chcą. Czasami w dość niekonwencjonalny sposób...

Zresztą sami zobaczcie:)

wtorek, 27 maja 2008
 
Hm... coś w tym jest...  :)
wtorek, 29 kwietnia 2008

Sława, pieniądze, spełnienie marzeń, wiara we własny talent.... jest wiele powodów dla których ludzie decydują się brać udział w programie ułatwiającym drogę do kariery. Hm... chętnie dowiedziałabym się co skłoniło tę kobietę do występu...

poniedziałek, 21 kwietnia 2008

Odwołując sie do poprzedniego postu, należałoby stwierdzić, iż nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety nie znające Photoshopa... A oto kilka przykładów, czego można dokonać za pomocą tego programu:

poniedziałek, 31 marca 2008
 
Ja też taki chcę...
poniedziałek, 24 marca 2008
piątek, 07 marca 2008

Pora na chwilę autokrytycyzmu. Z ciężkim sercem muszę przyznać, iż prowadzenie samochodu często sprawia kobietom trudności. Miło byłoby posiadać umiejętności owej pani:

ponieważ rzeczywistość dostarcza zgoła innych przykładów:

Moja osobista faworytka. Do dzisiaj zastanawiam się, jak to było możliwe:

Hm... kolejny zaskakujący pokaz:

I jeszcze jeden dość ciekawy:

A oto prawdziwa perełka :)

Pocieszające jest jednak, że i mężczyznom także zdarzają się takie wpadki:

sobota, 01 marca 2008

"Dangerous beauty” – film Marshalla Herskovitz'a. Wenecja w wieku XVI. Kim jest kobieta w tamtych czasach? Głupiutką marionetką w rękach mężczyzny - posłuszna i bezwzględnie oddana mężowi, zdradzana, pozbawiona możliwości edukacji i samodzielnego decydowania o własnym życiu. O czym marzy? Czego pragnie? Najdobitniej obrazuje to owa scena:

Jak może twierdzić inaczej, skoro od dzieciństwa właśnie do tego ją wychowywano?

Tylko kurtyzany mogły prowadzić w miarę niezależne życie. W Wenecji w tym czasie istniał „Katalog kurtyzan” do którego wpisywane były tylko te najpiękniejsze, uczciwe i najlepiej wykształcone. Film opowiada historię jednej z nich – poetki Weroniki Franco. Postać filmowa miała swój realny pierwowzór.

Veronica Franco

Prawdziwa Weronika Franco urodziła się w 1543 r. Jej najczęstszymi klientami byli artyści. Ale nie tylko - w 1574 roku, kiedy Henryk Walezy opuścił tron polski, w drodze do Paryża odwiedził Weronikę w Wenecji. Podobno w tajemnicy wyznał jej wtedy, że jest homoseksualistą, ale poprosił, aby rozgłosiła, że jest niesamowitym kochankiem. W 1575 roku podczas epidemii dżumy, opuściła Wenecję. Jej dom i majątek zostały splądrowane. Po powrocie została oskarżona o czary i postawiona przed obliczem Wielkiej Inkwizycji.

Mimo, iż dzięki swej wiedzy, weneckie kurtyzany posiadały dość wysoka pozycję w społeczeństwie, to jednak przykre jest, że drogę do wykształcenia musiały okupić własnym ciałem.

Film godny polecenia. A tutaj - jego zwiastun:

wtorek, 19 lutego 2008

Wiedziałam, że staruszki mogą być mściwe:)

Dowód?

Fakt faktem, należało mu się.